Lurer du på hva en student kan bidra med i din virksomhet? Eller trenger din virksomhet oppdatert kunnskap om bærekraft?

Studenter kan være en verdifull ressurs for å hjelpe våre partnere å nå sine klimamål. Gjennom praksis, master/bacheloroppgaver eller andre caseoppgaver tror vi studenter kan bidra med ny kunnskap som kan bidra til å akselerere grønn omstilling. At studenter knytter kontakter til næringslivet kan også bidra til at flere studenter blir i regionen etter endte studier. 

Klimapartnere Vestland ønsker å være et koblingspunkt for studenter og våre partnere. Hensikten er å gi våre partnere innsikt i hvordan man kan opprette samarbeid med studieprogram relatert til klima, miljø og bærekraft.  

Her kan du finne informasjon om relevante studieprogram, fag og annen relevant informasjon.

Masterprogrammer

Universitetet i Bergen
Master i bærekraft. Mulighet for samarbeid om masteroppgave og praksis. Kontakt: Kjetil Rommetveit, Kjetil.Rommetveit@uib.no

Master i systemdynamikk (modellbasert samfunnsplanlegging). Mulighet for samarbeid om masteroppgave. Kontakt: Birgit Kopainsky, Birgit.Kopainsky@uib.no

Høgskulen på Vestlandet

Master i innovasjon og ledelse. Mulighet for samarbeid om masteroppgave og praksis. Kontakt: Judit Johnstad Bragelien, Judit.Johnstad.Bragelien@hvl.no

Ansvarlig innovasjon og bærekraftig verdiskaping. Mulighet for samarbeid om masteroppgave og praksis. Kontakt: Inger Beate Pettersen, Inger.Beate.Pettersen@hvl.no

Master i climate change management. Mulighet for masteroppgave og case. Kontakt: Marianne Nilsen, Marianne.Nilsen@hvl.no

BI

Master of Science in Business – Major in Finance
Master of Science in Leadership and Organisational Psychology

Master og praksis/internships er mulig på begge studieprogrammer.

For praksis/internship ta kontakt med Nadja Birdahic, nadja.birdahic@bi.no

For masteroppgave ta kontakt med Erik Skeidsvoll Monsen, erik.s.monsen@bi.no

NHH

Master i regnskap og revisjon v/NHH. Kontakt: Kjell Ove Røsok, Kjell.Rosok@nhh.no

Master i økonomi og administrasjon v/NHH. Kontakt: Jan I. Haaland, jan.haaland@nhh.no.

Master’s in energi, natural resources and the environement v/NHH. Kontakt: Mette Helene Bjørndal, Mette.Bjorndal@nhh.no

NHH er åpen for innspill om masteroppgavetema fra bedrifter. Ta kontakt med Jan I. Haaland (jan.haaland@nhh.no) eller se mer informasjon her.

Bachelorprogrammer

Mangler ditt master- eller bachelorprogram? Ta kontakt med Hannah Johansson, (hannah.emilie.rorslett.johansson@vlfk.no)

Enkeltemner med mulighet for virksomheter å stille med case

CET201: bærekraftig innovasjon v/UiB

GEO-SD325: client based modelling

Ta kontakt

Dersom du ønsker å koble på en student til din virksomhet men er usikker på hvordan, eller kanskje du er en student som ønsker å samarbeide med en av våre partnere ta kontakt med Hannah Johansson, (hannah.emilie.rorslett.johansson@vlfk.no).

Klimapartnere er nå i hele Norge. Ta kontakt med ditt lokale kontor dersom du har spørsmål eller ønsker å bli partner.

Kart over klimapartner-regioner