Trøndelag fylkeskommune og Statsforvalteren i Trøndelag inviterer kommuner, virksomheter og frivillige organisasjoner i Trøndelag til Klimakonferansen 2026.
Konferansen arrangeres på Scandic Hell i Stjørdal 4.-5. februar 2026. Tema for konferansen er klima, beredskap og energiomstilling.

Arena for erfaringsutveksling
Kommunene står overfor mange dilemmaer i egen samfunnsutvikling når Norges klimagassutslipp skal reduseres med 70-75 % innen 2035. Samtidig fører klimaendringer, beredskap og energiomstilling til at klimautfordringene blir stadig mer aktuelle.
Målet med konferansen er å tilby en arena for erfaringsutveksling, diskusjon og gode løsninger i møte mellom kommuner og andre virksomheter.
Skal vise fram det som er gjort
På konferansen skal en formidle og synliggjøre arbeid som er gjort. Det skal også vises hva som i dag kan tas i bruk for å håndtere utfordringene.
Den viktigste målgruppen for konferansen er administrasjonen og politikerne i kommunene. Konferansen er også åpen for andre virksomheter og frivillige organisasjoner.
Møt Klimapartnere
Klimapartnere Trøndelag vil ha stand utenfor konferansesalen begge dagene, for å fortelle hva vi kan bidra med og svare på spørsmål fra deltakerne.
Vel møtt!